A Sziráki Evangélikus Egyházközség tulajdonában
álló temető használatának rendje

A temetőkert elhunyt szeretteink, hozzátartozóink végső nyughelye, így a mi életünk jelentős része is. Az alábbi pontok segítenek abban, hogy kegyeletünket és részvétünk a méltó módon fejezzük ki.

I. A temető használatának rendje

1.      A temető nem rendelkezik rögzített látogatási idővel.

2.      a temetőben 12 éven aluli gyermek felügyelet nélkül nem tartózkodhat.

3.      A temetőben mindenki a hely jellegének megfelelő magatartást köteles tanúsítani.

4.      Tilos az olyan magatartás, vagy tevékenység, amely a kegyeleti érzést sértheti.

5.      Vakvezető, valamint a temetéskor az elhunyt szállításához igénybevett igavonó állat kivételével, a temetőbe állatot bevinni tilos.

6.      A temető útjain gépjárművel a tulajdonos, a temetkezési szolgáltatást végzők, valamint mozgásukban korlátozott látogatók közlekedhetnek.

7.      Motorkerékpárral, quaddal behajtani tilos.

8.      Gépjárműveket olyan helyen kell leállítani, ahol mások közlekedését és az ott folyó szertartásokat nem zavarja.

9.      A temetőben tüzet gyújtani – gyertya és mécses kivételével – tilos. ezek használatánál tűzveszély elkerülésére fokozottan figyelni kell. Az esetleges kárért a gyertya, illetve a mécses meggyújtója felelős.

II. Sírgondozás, kegyeleti tárgyak, növényzet

1.      A megváltott sírhelyek gondozása, ápolása a megváltó feladata. A temetőben csak a kegyeleti jelleget és közízlést nem sértő tárgyak, növényzetek helyezhetők el.

2.      A sírhely gondozása során keletkező szemetet, száradt virágot, koszorút, a temetőben található hulladékgyűjtőben kérjük elhelyezni.

3.      A temetőben a látogatók által elhelyezett tárgyakért, valamint a sírokban esetlegesen bekövetkezett károkért a temető tulajdonosa felelősséggel nem tartozik.

4.      A munkavégzés során a szomszédos temetkezési hely nem sérülhet, illetve búcsúztatás alatt a munkavégzéssel keletkezett hang, vagy egyéb a szertartást nem zavarhatja.

5.      A temetőben a vízvételi helyek szárazon tartására, járhatóságára ügyeljünk. Vízvételnél ügyeljünk a takarékosságra.

6.      A temetőben illemhely található, kérjük ezek használatát.

III. Sírhely, temetkezési hely igénylése

Sírhely, temetkezési hely igénylése, ezek megváltása, velük kapcsolatos felvilágosítás a temető tulajdonosától kérhető. Egyéb rendelkezése, a temető használatának díjai, a „Temetői szabályzatban” találhatóak.

Sziráki Evangélikus Egyházközség
zoltan.bartos@lutheran.hu