Temető, egyházfenntartói és egyéb járulékok árai

Az Egyházközség működése a hitéleti tevékenységen túl anyagi áldozatokkal is jár. Az Egyház bevételei jellemzően háromféle forrásból származnak: az egyháztagoktól érkező egyházfenntartói járulék, persely- és egyéb célú adományok, temetői járulékok.

Az Egyházközség bankszámlaszáma: 55400077-11033341

I. Egyházfenntartói járulék

Az Egyházfenntartói járulék összege jelenleg 5000 Ft/év.
18 év alattiaknak, illetve 18 év feletti, bevétellel nem rendelkezők (pl. diákok) egyháztagsága díjmentes.
Fizetése az adott évben bármikor történhet.

II. Persely- és egyéb célú adományok

Persely és egyéb adományok felajánlása önkéntes, mértéke nincs meghatározva.

III. Sírhelyek, síremlékek megvétele, megváltása

A sírhelyek vétele, megváltása 25 évre történik, összege szektoroktól függő.

a.       temető elülső, a templom közvetlen közelében lévő része 20.000 Ft/fő

b.      Teleki kripta és a templom közötti, ideeső rész 16.000 Ft/fő

c.       Teleki kriptán túli terület 12.000 Ft/fő

d.      kripta, síremlék, tartós létesítmény 60.000 Ft/fő, ideje nincs korlátozva

IV. 1% felajánlása az Evangélikus Egyháznak

A 0035 technikai szám az Evangélikus Egyház azonosítója.

V. Egyéb díjak, járulékok

Halálesethez kapcsolódó harangozás díjai: egyháztagoknak 1000 Ft/alkalom.
Egyháztagsággal nem rendelkezők 2000 Ft/alkalom.

Temetésnél az egyházi szertartás igénybe vétele: Egyházfenntartói járulékokat fizető egyháztagoknak díjmentes. Amennyiben valakinek járulékfizetési elmaradása van, azt rendezni szükséges az elmaradt évek függvényében, maximálisan 10 év elmaradás kérhető.
Egyháztagsággal nem rendelkezők egyházi temetésben való részesítése 10 évnyi egyházfenntartói járulék összege.

Más egyházi szertartásoknál is felmerülhet fizetési kötelezettség. Esketés, konfirmáció, járulékot rendszeresen fizető egyháztagoknak, illetve gyermekeiknek díjmentes.
Elmaradással rendelkezők hátralékukat időarányosan kiegyenlíthetik, maximálisan 5 évnyi összeg kérhető.

Egyéb alkalmak egyéni elbírálásban részesülnek.